Kaip atsirado prezervatyvas?

Prezervatyvai yra pati seniausia kontraceptinė priemonė.  Šaltiniai rodo, kad pirmas šios apsaugos priemonės panaudojimas siekia tūkstantį metų prieš Krsitų. Žinoma, atrodė šis prezervatyvas greičiausiai visai ne taip, bet paskirtį turėjo būtent tokią. Pirmas rimtesnis ir visuomenėj plačiai nuskambėjęs šios priemonės panaudojimas mena šešioliktą amžių, kai Gabriell Fallopius sukūrė puikų vyriško lytinio organo apvalkalą. Tiesa, šis buvo skirtas ne apsisaugoti nuo nėštumo, bet užkirsti kelią lytiniu keliu plintančioms ligoms, kas to meto Europoje buvo opi problema. Svarbiausia buvo apsisaugoti nuo sifilio, kuriam sutabdyti žmonės paprasčiausiai nerado priemonių. Buvo padarytas eksperimentas su daugiau nei tūkstančiu vyru ir nei vienas iš jų neužsikrėtė jokiomis lytinėmis ligomis.

Aštuoniliktame amžiuje daugybė prekybos įstaigų prezervatyvus jau pradėjo ne tik pardavinėti, bet r reiklamuoti. Prezervatyvai buvo agaminti iš gyvūnų žarnų ir sulaukė didelio pasisekimo. Vėliau, atsiradus naujiems pluoštams, turint omeny kaučiuko atradimą, tai buvo viena pagrindinių prezervatyvų gaminimo medžiagų. Tiesa, šie ne itin ilgai galiodavo, pluoštas sustandėdavo ir suskilinėdavo, todėl nukentėdavo jų kokybė. Štai dvidešimtam amžiuje jau atsirado ir moteriškų prezervatyvų. Gausiai imta gaminti vienkartinius prezervatyvus ir nusistovėjo tokie standartai, kurie  daugiau ar mažiau egzistuoja ir šiandien.

Tiesa, dvidešimtojo amžiaus pabaigoje, naujausios technologijos leido susitelkti ties kontraceptinių priemonių patobulinimu. Prezervatyvai tapo savotišku stilizuotu dalyku, atsirado skirtingų aromatų, skonių, spalvų, skirtingo pavirčiaus grublėtumo prezervatyvų.  Padaugėjo gamintojų, pagerėjo kokybė. Žinoma, kontraceptinės tabletės tapo labai stipriu konkurentu prezervatyvams, kadangi manoma, kad šios yra patikimesnės ir sudaro mažiau rūpesčių.  Čia galima pasiginčyti, galbūt kasdien išgėrus tabletėlę ir ramiau, nereiki leisti pinigų brangiems prezervatyvams, lytinio akto metu patiriamas didesnis malonumas,  išvengiama bereikalingų pauzių, tačiau kontraceptinės tabletės neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų, taip pat cheminiu būdu išderina natūralų moters menstruacinį ir vaisingumo ciklą.

Šiandien populiarios internetinės prezervatyvų parduotuvės. Visiems gerai žinoma, kad prezervatyvai nėra pigi apsisaugojimo priemonė, todėl, perkant didelį kiekį internetu, galima ženkliai sutaupyti ir svarbiausia – turima didelė pasirinkimo įvairovė ir laisvė.

 

Got Something To Say:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Copyright © 2018. Powered by WordPress & Romangie Theme.